Ciężko polemizować z faktem, że zazdrościmy tym, którym powodzi się lepiej od nas. Nie chcemy czuć się gorsi od naszych sąsiadów i znajomych. Frustruje nas to, że stać ich na rzeczy, o których my nawet nie możemy marzyć. Chyba mało, kto nie miał, chociaż raz takiego odczucia. Zamiast jednak po cichu użalać się nad sobą i narzekać na niesprawiedliwy los, lepiej przejść do działania i wziąć sprawy w swoje ręce. Tak naprawdę, przecież nic nie znajduje się na przeszkodzie byśmy sami również nie dołączyli do grona ludzi sukcesu. Wystarczy tylko mocno chcieć i konsekwentnie dążyć do obranego sobie celu.

Co może nam pomóc w urzeczywistnieniu naszych marzeń?

Dotacje dla firm to bezzwrotna forma pomocy, która przyda nam się zwłaszcza na początku naszej działalności, gdy musimy ponieść sporo wydatków a nie zawsze możemy liczyć na przychody
Autor zdjęcia: Wojtek Gurak

Z pewnością, nie ma, co rzucać się z motyką na słońce. Choć mówi się, że do odważnych świat należy, to jednak nie ma sensu na siłę dążyć do urzeczywistnienia tej tezy. W biznesie, tak samo jak w życiu, potrzebne jest trochę szczęścia i cały ogrom ciężkiej pracy. Z pewnością konsekwencja jest tym, czego musimy mieć najwięcej, bowiem wcześniej, czy też później zdarzy się coś, co zachwieje naszą wiarę we własne możliwości. Zamiast ulegać takim złym emocjom, warto wówczas ze zdwojoną siłą zabrać się do pracy. Zatem praca, praca i jeszcze raz praca – aż w końcu odniesiemy sukces, na którym tak bardzo nam zależy.

Warto również pomóc sobie od strony finansowej, starając się na przykład o dotacje dla firm. Ta bezzwrotna forma pomocy przyda nam się zwłaszcza na początku naszej działalności, gdy musimy ponieść sporo wydatków a nie zawsze możemy liczyć na przychody. Zakup sprzętów, czy chociażby przystosowanie miejsca, w którym zamierzamy zacząć działać – to wszystko kosztuje, a pieniądze uzyskane z takiego źródła mogą w znaczący sposób pomóc to sfinansować. Warto, więc rozeznać się w bieżącej sytuacji, zwracając się o pomoc na przykład do firm konsultingowych zajmujących się pozyskiwaniem dotacji i funduszy unijnych. Nawet jedno, niezobowiązujące spotkanie może uświadomić nam istnienie wielu możliwości, z których kompletnie dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy. A oczywistym jest, że warto być świadomym możliwości, niż kompletnie niezorientowanym w sytuacji. Tylko wówczas podejmujemy świadome i przemyślane decyzje, które zapewnić nam mogą wymierne profity i daleko idące korzyści.