Wielu z nas, niezależnie od wieku i doświadczenia zawodowego myśli o tym, by zacząć działać na własny rachunek i założyć własną firmę. Niewątpliwie sporym ułatwieniem w tej materii są dotacje dla firm (o których również pod linkiem: http://www.strategor.pl/) udzielane z Powiatowych Urzędów Pracy.

Czy warto ubiegać się o dotację z Urzędu Pracy?

Wielu z nas, niezależnie od wieku i doświadczenia zawodowego myśli o tym, by zacząć działać na własny rachunek i założyć własną firmę
Autor zdjęcia: tacker

Ciężko polemizować z faktem, że dotacje stanowią niewątpliwie wielkie ułatwienie dla każdego, kto zamierza założyć swoją działalność gospodarczą. Jest to w szczególności ważne dla osób niedysponujących kapitałem na start. Z tego właśnie względu, głównym celem dotacji przyznawanych przez Urzędy Pracy jest:

  • motywowanie do zakładania działalności gospodarczej,
  • wspieranie działań podejmowanych przez początkujących przedsiębiorców,
  • i w rezultacie – zapobieganie bezrobociu wśród różnych grup społecznych.

Jak pokazują statystyki, dotacje te spełniają bardzo dobrze swoje zadanie. Świadczy o tym ilość chętnych, ubiegających się o pozyskanie tego rodzaju dofinansowania. Każdorazowo jest ich więcej niż pula środków do rozdysponowania (zwłaszcza w dużych miastach gdzie składane jest najwięcej wniosków o dotacje).

O popularności dotacji z UP przyczyniają się niewątpliwie korzystne warunki, na jakich można je zdobyć. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dofinansowanie to ma bezzwrotny charakter, a czas oczekiwania na decyzję jest stosunkowo krótki – nierzadko środki można uzyskać nawet w przeciągu miesiąca!